fbpx

Program charytatywny

 

 

Pomaganie przez bieganie

 

Fundacja PragmatIQ od lat wspiera dzięki organizacji sztafety EKIDEN PragmatIQ lokalne organizacje pożytku publicznego. Fundacja przekazuje na rzecz wybranej w danym roku instytucji 42,915 zł z każdej opłaty startowej. Ta symboliczna kwota odpowiada pokonanemu przez sztafetę dystansowi maratońskiemu. 

 

Do tej pory Fundacja PragmatIQ przekazała łącznie prawie 56 000 zł darowizny dla Fundacji Darka Strychalskiego „Zwycięzca”, Drużyny Szpiku, Stowarzyszenia na Tak, Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik i Fundacji „Niesiemy Nadzieję”.

Podczas VIII edycji wydarzenia wsparcie otrzyma Fundacja „Niesiemy nadzieję” z Poznania. 

Oprócz darowizny zebranej w ramach opłat startowych, cennym źródłem pomocy jest organizowana podczas biegu loteria charytatywna, a cały dochód ze sprzedaży losów jest przekazywany na rzecz Stowarzyszenia na Tak. 

W ubiegłych latach wartość nagród przekazanych przez naszych Partnerów na loterię wynosiła podczas każdej edycji ponad 20 000 zł, a do wygrania były między innymi: voucher na rower od CCR Sport, zegarki Apart, buty Asics, miesięczny catering dietetyczny od Marago Fit, zegarki Garmin, vouchery na okulary od Optyk Przybylscy, zaproszenie do Concordia Taste, treningi biegowe z Marcinem Fehlau, zestawy od Compressport, a także diety Vitalia