NFORMATOR UCZESTNIKA

6 EDYCJA

27.05.2018 r.

 

 

PRZED BIEGIEM

 

ODBIÓR PAKIETÓW

Pakiety startowe wraz z pałeczką sztafetową odbiera dla całej drużyny Kapitan lub osoba przez niego upoważniona na piśmie.

Osoba odbierająca pakiety startowe musi posiadać swój dowód osobisty lub paszport służący do weryfikacji daty urodzenia, jak również wydrukowaną i podpisaną przez wszystkich członków sztafety listę wraz z oświadczeniami dotyczącymi udziału w biegu. Dokument ten jest dostępny do pobrania w panelu zawodnika, a dane do logowania otrzymał kapitan drużyny w mailu potwierdzającym rejestrację oraz opłacenie drużyny. Mail został wysłany z adresu <zapisy@plustiming.pl> i był zatytułowany „Potwierdzenie rejestracji + NAZWA DRUŻYNY”.

 

W dniu 26.05.2018 r. (sobota) Biuro Zawodów znajdować się będzie przy ul. Grunwaldzkiej 107 w Poznaniu w siedzibie pomysłodawcy biegu EKIDEN PragmatIQ– kancelarii prawnej PRAGMATIQ.

 

W dniu zawodów, 27.05.2018 r. (niedziela), Biuro Zawodów znajdować się będzie przy Torze Regatowym Malta, w Centrum Informacji obok trybun przy hangarach.

 

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

 

sobota 26.05.2018 r. (ul. Grunwaldzka 107, Poznań) godz. 17:00 – 20:00

niedziela 27.05.2018 r. (Centrum Informacji obok trybun, Tor Regatowy Malta) godz. 7:30 – 9:00

 

Ponieważ pałeczki sztafetowe będą wydawane razem z pakietami startowymi, zachęcamy i sugerujemy, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe w sobotę, by uniknąć tłoku w okolicy Biura Zawodów w dniu biegu.

 

Kapitanowie, którzy odbiorą pakiety startowe w sobotę, powinni pamiętać o tym, aby w niedzielę zabrać ze sobą pałeczkę sztafetową. Pamiętać należy również o tym, że z pałeczką staruje zawodnik już na pierwszej zmianie.

 

DOJAZD I PARKING

 

Dojazd do Biura Zawodów przy ul. Grunwaldzkiej 107:

Tramwaje linii 1, 6, 13, 15 przystanek: Drzewieckiego

 

Dojazd do Biura Zawodów – Malta:

Tramwaje linii 3,4,6,7,8,17 przystanek Baraniaka lub 6,8 przystanek: Termy

Autobus linii 57,84 przystanek: Wołkowyska oraz 84 przystanek: (Krańcowa I)

 

W dniu biegu samochody można parkować:

 

  1. na płatnym parkingu przy wjeździe do Nowego ZOO;
  2. na płatnym parkingu przy Termach Maltańskich;
  3. na płatnym parkingu przy ul. Wiankowej (przy Malta Ski).

 

Samochód można zaparkować również na darmowym parkingu w Galerii Malta.

 

 

 

 

 

W DNIU BIEGU

 

 

ROZGRZEWKA

 

W tym roku Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom rozgrzewkę, którą poprowadzi lekkoatleta Marcin Urbaś. Rozgrzewka odbędzie się w amfiteatrze, niedaleko bramy startowej. Początek rozgrzewki: godz. 9:30. Zapraszamy wszystkich uczestników, nie tylko biegaczy z 1. zmiany.

 

 

START

 

Start Sztafety Maratońskiej EKIDEN PragmatIQ nastąpi 27.05.2018 r. o godz. 10:00.

Start pierwszej zmiany sztafety będzie miał miejsce w pobliżu Hotelu HP Park Poznań.

 

 

TRASA

 

Cała trasa ma nawierzchnię asfaltową i zostanie poprowadzona po pętli biegnącej wokół Jeziora Maltańskiego. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trasa będzie oznakowana. Oznaczenia 4,3,2,1 oznaczają kilometry pozostałe do strefy zmian.

 

Pełny dystans sztafety EKIDEN PragmatIQ odpowiada dystansowi maratonu tj. 42km i 195m.

Trasa biegu poprowadzona zostanie po pętli o długości 5.400m. Wyjątkiem będzie długość pierwszej zmiany, tj. 9.795m.

 

Dystans podzielony został na 6 zmian w odpowiedniej kolejności:

9.795m + 10.800m + 5.400m + 5.400m + 5.400m + 5.400m.

Strefa zmian zostanie specjalnie wydzielona.

 

Drużyny obowiązuje limit czasu wynoszący 4 godz. i 30 min. Zawodnicy biegną w kolejności wcześniej zadeklarowanej w formularzu zapisów.

 

 

POMIAR CZASU I ODBIÓR PAŁECZEK

 

Pomiar czasu dokonywany będzie za pomocą chipów umocowanych w pałeczce sztafetowej.

Każda drużyna otrzyma pałeczkę sztafetową z zaznaczonym numerem drużyny. Bieg bez pałeczki sztafetowej skutkować będzie dyskwalifikacją drużyny i brakiem pomiaru czasu. Chipów nie wolno demontować.

 

Podczas biegu technika trzymania pałeczki jest dowolna. W przypadku upuszczenia pałeczki zawodnik może podnieść ją i kontynuować bieg.

 

Po zakończeniu biegu przez wszystkich zawodników drużyny, kapitan zobowiązany jest oddać pałeczkę sztafetową do Biura Zawodów lub Wolontariuszowi przy mecie.

Brak oddania pałeczki sztafetowej z chipem po zakończeniu biegu skutkować dyskwalifikacją drużyny oraz obowiązkiem pokrycia kosztów sprzętu.

 

 

SZATNIE I DEPOZYT

 

Szatnie dla uczestników EKIDEN PragmatIQ ulokowane będą w następujących pomieszczeniach nad hangarami (wejście nad zegarem):

 

Szatnie damskie – pomieszczenie nr 116, 117

Szatnie męskie – pomieszczenie nr 121, 122, 123

 

Uczestnicy EKIDEN PragmatIQ będą mogli przechować swoje rzeczy w depozycie. Depozyt ulokowany będzie w hangarze nr 5 pod zegarem.

 

Dla osób zainteresowanych złożeniem swoich rzeczy do depozytu: na miejscu dostępne będą worki na rzeczy osobiste wraz z numerem startowym sztafety i zawodnika. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni oraz oddane do depozytu.

 

 

TOALETY

 

Toalety do dyspozycji uczestników EKIDEN PragmatIQ będą znajdować się w szatniach oraz pod trybunami. Oprócz tego dwie toalety przenośne będą dostępne niedaleko miejsca startu pierwszej zmiany.

 

NATRYSKI

 

Natryski dla uczestników EKIDEN PragmatIQ będą znajdować się w szatniach. Szatnie damskie znajdują się w pomieszczeniach nr 109 i 115, szatnie męskie w 121, 122 i 123.

 

 

WODA NA TRASIE

 

Na trasie biegu ulokowane zostaną dwa punkty z wodą dla uczestników biegu.

Pierwszy z nich będzie się znajdował na wysokości Galerii Malta (niedaleko kładki nad ulicą Baraniaka), a drugi po przeciwległej stronie Jeziora Maltańskiego – patrz mapka na stronie 3. Dostawcą wody będzie AQUANET.

Na wysokości hotelu HP Park działać będzie kurtyna wodna.

 

 

PO  BIEGU

 

 

WYNIKI

 

Nieoficjalne wyniki 6. edycji EKIDEN PragmatIQ zostaną opublikowane w dniu biegu w Biurze Zawodów kilkadziesiąt minut po zakończeniu biegu.

 

Oficjalne wyniki 6. edycji EKIDEN PragmatIQ zostaną opublikowane na stronie www.ekidenpragmatiq.pl do dnia 28.05.2017 r.

 

 

Prowadzone będą następujące klasyfikacje:

 

 

 

STREFA REGENERACJI NA MECIE

 

Wszyscy uczestnicy Sztafety Maratońskiej EKIDEN PragmatIQ na mecie będą mogli napić się wody dostarczanej przez AQUANET (gazowanej i niegazowanej), zjeść jabłko, posiłek regeneracyjny oraz wypić piwo lub napój bezalkoholowy wydawany na podstawie specjalnego odcinka numeru startowego. Dla osób niepełnoletnich wydawane będzie piwo bezalkoholowe lub lemoniada chmielowa.

Będzie też można kupić lody Pura Vida lub ciepły posiłek z oferty cateringowej Marago Fit.

 

Warto też przyprowadzić na bieg najmłodszych kibiców, ponieważ specjalnie dla dzieci atrakcje zapewni Salto Sport Kids

 

DEKORACJA I LOTERIA FANTOWA

 

Po zakończeniu biegu (ok. godz. 15:00) odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów dla najlepszych drużyn 6. Edycji EKIDEN PragmatIQ oraz (ok. godz. 15:30) losowanie nagród w loterii charytatywnej wśród wszystkich uczestników biegu obecnych podczas losowania i posiadających numer startowy, na podstawie którego wydany został los.

Organizatorem loterii jest Stowarzyszenie na TAK, a regulamin loterii znajdować się będzie na stoisku Stowarzyszenia na TAK oraz w jego siedzibie. Każdy uczestnik biegu może kupić 1 los w cenie 5 zł – na podstawie i po okazaniu swojego numeru startowego. Losy będą sprzedawane na stoisku Stowarzyszenia Na Tak znajdującym się na terenie miasteczka biegowego w pobliżu Biura Zawodów, w godzinach 12:00-15:00*. Cały dochód z loterii zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia na TAK, które wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną na każdym etapie życia.

 

* Jeśli wszystkie sztafety ukończą bieg przed upływem planowanego limitu czasu lub jeśli Organizator podejmie taką decyzję, ceremonia dekoracji zwycięzców oraz losowanie nagród w loterii mogą rozpocząć się wcześniej

 

 

RELACJA FOTOGRAFICZNA ORAZ VIDEO

 

Relację fotograficzną z 6. edycji Sztafety Maratońskiej EKIDEN PragmatIQ zapewnią przede wszystkim sami uczestnicy J

Zachęcamy Was, byście, wrzucając do sieci swoje zdjęcia z EKIDEN PragmatIQ oznaczali je #ekidenpragmatiq lub #ekidenpoznan. Dzięki temu zgromadzimy niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju galerię J

 

Przygotowaliśmy też dla Was ekidenowe ramki do robienia sobie zdjęć oraz tablice, na których będzie można zapisać Wasz wynik albo inne hasło i zrobić sobie z nim zdjęcie. Zachęcamy, byście z tych atrakcji korzystali J

Organizator przewidział również relację fotograficzną i filmową, którą zapewnią profesjonaliści.

 

Prosimy o uśmiech do obiektywu i do kamery J Być może to właśnie Ty i Twoja drużyna będziecie mieli szansę zostać twarzami naszego biegu już za rok, w 7. edycji J

 

Relacja fotograficzna oraz relacja video będzie umieszczona kilka dni po zakończeniu biegu na stronie internetowej www.ekidenpragmatiq.pl, na profilu biegu https://www.facebook.com/ekidenpragmatiq/ oraz na kanale YouTube.

 

PLAN GODZINOWY:

 

10.00 – start pierwszej zmiany, w pobliżu Hotelu HP Park

14.30 – zakończenie biegu i zamknięcie trasy

15.00 – ceremonia wręczenia nagród oraz losowanie nagród w loterii charytatywnej

 

 

DODATKOWE INFORMACJE

 

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE:

 

Bieg będą obsługiwały dwie karetki oraz punkt medyczny – zapewnione przez Wielkoposlką Przychodnię Sportowo-Lekarską .

Jedna karetka będzie stacjonować w okolicach mety, druga karetka po przeciwległej stronie Jeziora Maltańskiego, niedaleko stacji Maltanka.

Punkt medyczny będzie się znajdował w okolicy mety i strefy zmian.

 

 

WOLONTARIUSZE:

 

Wokół Jeziora Maltańskiego rozmieszczeni będą wolontariusze, w większości z XIV LO, którzy będą pilnować porządku na trasie oraz służyć pomocą wszystkim uczestnikom biegu.

 

 

UBEZPIECZENIE OC:

 

Organizator jest objęty ubezpieczeniem OC. Zaleca się, aby uczestnicy biegu we własnym zakresie zapewnili sobie ubezpieczenie NNW.

 

 

ATRAKCJE DLA KIBICÓW:

 

Organizator zapewnił wiele atrakcji dla zawodników, kibiców, w tym również dla dzieci. Zachęcamy, by 27 maja pojawić się ze swoim „wsparciem motywacyjnym” J

Na pewno nikt nie będzie się w ten dzień nudził.

 

 

KONTAKT

 

Tel. 510 034 827, kontakt@ekidenpragmatiq.pl, www.ekidenpragmatiq.pl

www.facebook.com/ekidenpragmatiq

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *