POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE

Dzięki organizacji sztafety EKIDEN PragmatIQ wspieramy lokalne organizacje pożytku publicznego. Fundacja PragmatIQ przekazuje na rzecz wybranej w danym roku instytucji 42,91 zł z każdej opłaty startowej czyli kwotę odpowiadającą pokonanemu przez sztafetę dystansowi maratońskiemu.

Do tej pory Fundacja PragmatIQ przekazała łącznie ponad 60 000 zł darowizny dla Fundacji Darka Strychalskiego „Zwycięzca”, Drużyny Szpiku, Stowarzyszenia na Tak, Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Fundacji „Niesiemy Nadzieję” i Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Oprócz darowizny zebranej w ramach opłat startowych, cennym źródłem pomocy jest organizowana podczas biegu loteria charytatywna, a cały dochód ze sprzedaży losów jest przekazywany na rzecz Fundacji „Niesiemy Nadzieję”.

 
W ubiegłych latach wartość nagród przekazanych przez naszych Partnerów na loterię wynosiła podczas każdej edycji ponad 20 000 zł, a do wygrania były między innymi: voucher na rower od CCR Sport, zegarki Apart, buty Asics, miesięczny catering dietetyczny od Marago Fit, zegarki Garmin, vouchery na okulary od Optyk Przybylscy, zaproszenie do Concordia Taste, zestawy od Compressport, a także diety Vitalia.